2022 ZŠ Jitřní se opět zapojila do UKLIĎME ČESKO

Ukliďme Česko je celorepubliková dobrovolnická úklidová akce, kterou založili Miroslav Kubásek a Radek Janoušek s cílem uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice.

Naše škola se i tentokrát zapojila do této akce. V pátek 25. března se třídy 4.B, 5.A a 6.A se svými třídními učitelkami vydaly na úklid širšího okolí naší školy. Letos se k úklidu připojili i žáci ze školní družiny se svými vychovatelkami. Žáci ze školní družiny dokonale uklidili celý areál naší školy.

Nikomu se ani nechtělo věřit, že jsme posbírali několik pytlů se směsným odpadem, plasty, lahvemi i papírem. Po skončení akce byly odpadky vyhozeny do příslušných kontejnerů.

Tato akce pomáhá si uvědomit, že pokud se každý z nás bude k přírodě chovat zodpovědně, nebude takový úklid ani potřeba.

Děkujeme žákům, pedagogům a rodičům za podporu při této akci.