Příběhy našich sousedů - ZŠ Jitřní součástí projektu Paměť národa

1. Žáci a žákyně 8. ročníku se v rámci předmětu DT zapojili do projektu Paměti národa s názvem Příběhy našich sousedů. Jejich úkolem bylo vyhledat a oslovit nějakého pamětníka ze svého okolí a navázat s ním spolupráci s cílem zaznamenat jeho životní příběh. Byla to náročná a dlouhá práce, při které se děti dostaly do nejrůznějších rolí, do nečekaných situací a naučily se mnoho nového. Ve středu 24. 4. proběhla v KC Novodvorská přehlídka 14 prezentací žáků 2. stupně základních škol Prahy 4 za účasti pamětníků, starosty Prahy 4, pedagogů, kteří děti projektem provázeli, představitelů Paměti národa a neziskové organizace Post Bellum a rovněž sponzorů celé akce. Děti stály na pódiu před sálem plným diváků. Byla to jistě zkušenost na celý život. Skupinka našich pěti osmáků představila příběh vědce a matematika pana Zdeňka Strakoše. Jejich vstup byl velmi svěží, vtipný a poutavý. Děti mluvily krásnou češtinou a celý výstup zvládly s hereckým šarmem. Jsme jim vděčni za tento počin a děkujeme mockrát jejich učitelům, že do toho s dětmi šli.

Všech 14 prezentací najdete na stránkách Paměti národa.

S našimi žáky byla natočena reportáž pro ČT - pořad Zprávičky - odvysílaný        25.4. v 18:40..

Více fotek najdete zde: