Workshop projektování

Zájemci z 8. a 9. ročníků měli možnost navštívit workshop Školy projektování, kterou založil architektonický ateliér Loxia. Žákům základních škol zcela zdarma poskytuje vhled do problematiky oboru a jeho specifik. Děti na místě zjistí, co je třeba umět k výkonu různých profesí, které se podílejí na vzniku stavby, parku či komplexu budov od návrhu po realizaci. Něco o práci architekta, projektanta či zahradního architekta ví každý. Je toho ale hodně, co laik vědět nemůže. Proto ho třeba nenapadne, že zrovna tato práce by mohla být jeho vysněná. V projektovém studiu strávily děti celé dopoledne a dle jejich vyjádření to rozhodně byl užitečný zážitek. Ateliéru Loxia proto patří naše velké poděkování.

Více fotek najdete zde: